Притисни Enter за пребарување или Esc за исклучување

Зошто сме различни

Од пред неколку години, интернетот го смени планирањето во патувањата засекогаш. Технологијата ги направи чекорите при планирањето полесни од било кога. Потребна Ви е цена? Click. Потребна Ви е друга дестинација? Click. Но што потоа?

Ние во Травити веруваме дека најубавите искуства ветуваат многу повеќе од она што може да се добие од било која online алатка. Со технологијата ќе поминеме побрзо низ процесот на резервација, но постојат детали кои можат да се добијат и почувстуваат само и единствено преку вистинска човечка интеракција. Во Травити, ние ја комбинираме леснотијата од користењето на онлајн алатките со елементи на човечки труд, експертиза, подршка и вредности, а тоа носи поврзаност со местата, луѓето и културата на подлабоко, лично ниво.

Секој наш клиент е во исто време и наш пријател. Травити на својот пријател му нуди целосни детали за дестинацијата и потоа Вие одбирате занимливости од Ваш личен интерес. Зошто да пребарувате со часови по интернет за да дознаете што се нуди посакуваната дестинација кога ние сме тука за Вас?

Затоа што секое патување е Ваше лично искуство кое ние ќе Ви овозможиме да го почувствувате со неговиот најавтентичен вкус.

И запамтете, секое патување кое го посакувате е можно да го остварите.

Услуги

Организирање настани
  • Екскурзии за ученици и студенти
  • Научни екскурзии
  • Семинари, конгреси и конференции во земјата
Превоз
  • Авионски карти за сите дестинации во светот
  • Минибус, автобус, автомобил
Изнајмување опрема
  • Техничка опрема и стручно лице за техничка поддршка
Осигурување
  • Патничко
  • Здравствено

Што кажаа нашите клиенти

Одлични аранжмани и услуга. Веќе втора година патуваме со Травити и најдобри се! Оваа година ни го препорачаа хотелот Maya Bay во Калитеа и супер поминавме - одличен хотел, топ локација, чисти, убави и големи соби со поглед на море, одлична услуга и појадок. Искрено ги препорачувам Травити, како и хотел Maya Bay 🙂
Елена Атанасова Панева
Скопје
Sekoe patuvanje novo dozivuvanje - blagodarnost do TA Traviti za organiziranje na patuvanje za Juzna Italija. Italija sekako beshe golem predizvik so svojata arhitektura, umetnost, muzika, hrana...Mestata koi gi posetivme vechno ke ostanat vo moite spomeni Alberobelo, Amalfi, Pozitano, vulkanot Vezuv, Pompea, Matera, Neapol za koi raskazuvam so vishit. Nema da go zaboravam vkusot na poznatata italijanska pica. Pozitivna energija i druzenje so moite dolgogodishni prijateli i novosteknatite prijatelstva
Виолета Рангелова Костовска
Скопје
Im blagodaram na Traviti za prekrasnoto iskustvo vo Rim i odlicnata organizacija. Posetivme se sto e vredno da se vidi vo Rim, bevme smesteni vo centarot na super lokacija i ni bese preneseno se na prekrasen nacin. Marija i Ana, ocekuvame novi ekskurzii za nasekade niz ovoj ubav svet so Traviti ♡
Лидија Кусиванова
Скопје

Запознајте го нашиот тим

Team member image

Ана

Агент за продажба

Team member image

Марија

Агент за продажба

Team member image

Елена

Менаџер за продажба