Притисни Enter за пребарување или Esc за исклучување

Актуелни дестинации

“Светот е книга и оние кои не патуваат прочитале само една страница.”
Augustine of Hippo

Facebook промоции
Facebook Pagelike Widget

Aктуелни понуди

ДОЗВОЛИ И НА ЕСЕНТА ДА ТЕ ПРЕГРНЕ СО СВОИТЕ ТОПЛИ ЖОЛТИ РАЦЕ

Tour list image

Кипар за 8-ми март

0 Tours

Кипар за 8-ми март Кипар е островска држава во Средоземното море, трето по големина. Потеклото на името има повеќе толкувања: од грчкиот збор за чемпрес – kyparissos, од грчкиот збор кану – kypros, или по латинскиот назив за бакар – Cuprum (Cyprium) чии рудници некогаш се наоѓале на Кипар.. Средоземната медитеранска клима го прави Кипар

Tour list image

8ми март – Јужна Италија

0 Tours

8ми Март – Јужна Италија Алберобело – Наполи – Амалфи – Позитано – Помпеја – Везув – Матера 1 ДЕН 04.03.2020 (Скопје – Драч – Бари) Поѓање од Скопје за Драч во договоереното место и време. Попатни застанувања за одмор и царински формалности. Пристигнување во Драч и качување на траект за Бари. Ноќно патување со

Tour list image

Стразбур, Риквир, Колмар и Базел за 8ми Март

0 Tours

Стразбур, Риквир, Колмар и Базел за 8ми Март 04. Март (Среда) СКОПЈЕ – БАДЕН БАДЕН – СТРАЗБУР Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 10:20 часот. Полетување за Баден Баден во 12:20 и пристигнување во 14:40 часот. Попатна прошетка до Баден-Баден, место кое се наоѓа во подножјето на Шварцвалд, на реката Ос и претставува

Зошто Травити?

Заштеда

Најповолни цени за сместување низ цела Грција, Турција, Египет и егзотични дестинации

Поддршка

Достапни 24/7 на вибер за сите патници

Безбедност

Комфорен превоз при сите патувања

Патувај оваа зима

Tour list image

Кипар за 8-ми март

0 Tours

Кипар за 8-ми март Кипар е островска држава во Средоземното море, трето по големина. Потеклото на името има повеќе толкувања: од грчкиот збор за чемпрес – kyparissos, од грчкиот збор кану – kypros, или по латинскиот назив за бакар – Cuprum (Cyprium) чии рудници некогаш се наоѓале на Кипар.. Средоземната медитеранска клима го прави Кипар

Tour list image

8ми март – Јужна Италија

0 Tours

8ми Март – Јужна Италија Алберобело – Наполи – Амалфи – Позитано – Помпеја – Везув – Матера 1 ДЕН 04.03.2020 (Скопје – Драч – Бари) Поѓање од Скопје за Драч во договоереното место и време. Попатни застанувања за одмор и царински формалности. Пристигнување во Драч и качување на траект за Бари. Ноќно патување со

Tour list image

Стразбур, Риквир, Колмар и Базел за 8ми Март

0 Tours

Стразбур, Риквир, Колмар и Базел за 8ми Март 04. Март (Среда) СКОПЈЕ – БАДЕН БАДЕН – СТРАЗБУР Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 10:20 часот. Полетување за Баден Баден во 12:20 и пристигнување во 14:40 часот. Попатна прошетка до Баден-Баден, место кое се наоѓа во подножјето на Шварцвалд, на реката Ос и претставува

Совети и препораки

ИЗДВОИВМЕ АТРАКТИВНИ МЕСТА ЗА ПОСЕТУВАЊЕ

Blog thumbnail image
Зима

Зимски центри за почетници

мај 8, 2019
Каде да скијате оваа зима како почетник, а каде како искусен скијач? Како се наближува зимата така и љубителите на зимските спортови се ...
Blog thumbnail image
Зима

Ски центри во Бугарија

мај 8, 2019
Зимување во Бугарија: Боровец, Банско и Пампорово Патувањето во зима е назаборавно и забавно искуство. Ниските температури и снежните ...