VICEROY 5* KOPAONIK                                         www.viceroyhotelsandresorts.com

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Тип на сместување

Лица бр.

01.12-28.12.2022

28.12-08.01.2023

08.1-25.02.2023

25.02-31.03.2023

 

Без Балкон

Со Балкон

Без Балкон

Со Балкон

Без Балкон

Со Балкон

Без Балкон

Со Балкон

NEST ROOM

2

За проверка на цена исклучиво во агенција!

 

Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација!

 

KING ROOM

2

DOUBLE QUEEN

2/4

KOPAONIK SUITE

2/4

KARAMAN SUITE

2/4

Минимум престој

3

5

3

3

Цените во табаелата се од информативен карактер.Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација !

Во цената е вклучено:

-       Сместување на база ноќевање со појадок ( ВВ)

-       Користење фитнес центар

-       Користење базени на отворено со топла вода

-       Користење детско катче

-       WI-FI низ цел хотел

-       Спа центар ( сауна и затворен базен) ЗАДОЛЖИТЕЛНО ЗАКАЖУВАЊЕ НА ТЕРМИН.

Доплати:

-       Туристичка такса 1 за лице на ден, деца од 7 до 15 год. 0.50€ , деца до 7 гратис ( СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА )

-       Доплата за вечера 30 по лице на ден

-       Доплата за ручек 25€ по лице на ден

-       Доплата за 3-то лице во соба 50 дневно

-       Доплата за домашно милениче 50€ за цел престој (задолжителна претходна најава)

Услови за деца :

-       Деца од 0 до 6.99 години на заедничко легло со родители ГРАТИС

-       Деца од 7-14.99 години на заедничко легло со родители 50% попуст

Дополнителни услуги:

-       Хотелска гаража 20€ по возило на ден

Забелешка:

-       Хотелот располага со соби за лица со инвалидитет

Политика за откажување:

-       До 31 дена пред Chek In откажување без пенали

-       Од 30-0 дена пред Chek In 100% пенали

-       Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 15.10.2022 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.11.2022 10% ПОПУСТ