Се наоѓа покрај голема песочна плажа.
Едноставен стил со сите потребни содржини, ресторани, барови, базени, водени тобогани, интернет, теретана, спортски активности.
Реновиран 2016/17 година.
Вкупно 175 соби.
Содржини: ресторани, барови, бесплатен интернет на рецепција, 3 базена и водени тобогани, мини-маркет, паркинг, сеф на рецепција со доплата, теретана, лежалки бесплатно, детски клуб и игралиште, кошарка, мини голф, одбојка на плажа, тенис со доплата, пинг понг, анимација. Соби: балкон, фен, фрижидер, клима, сателитска ТВ, телефон.
*Прилагоден за лица со попречена мобилност
Kalogria-Beach ценовник