Локација: Хотелот се наоѓа на плажа, на бреговите на Јонското Море, на 14 км од пристаништето Килини.
Услови: базен со обична вода, 2 базени со морска вода, затворен базен, спа центар, клима, лифт, градина, паркинг, доктор на повик (Доплата), мини маркет, продавница за сувенири, WIFI, анимации за деца, мини клуб, игралиште, спортски терени, лежалки и чадори.
Соби: клима уред, ТВ, телефон, сеф, купатило, тераса.
Плажа: песочна. 
Grecotel-La-Riviera-Aqua-Park ценовник