Услови за резервација:
- 10% попуст за сите резервации направено до 31.10.2022 (попустот се пресметува само на услуга ноќевање)
- Број на соби кои се продаваат под early booking е строго ограничен.
- Попустите неможат да се собираат
- Минимум лица за резервација за Deluxe Room и Family Room 3
- Mаксималан капацитет за Deluxe Room 4 лица, максимален капацитет за Family Room 6 лица
Single use користење на соба е можна само во Standart Room и Superior Room цената се намалува за 15€

Дополнителни привилегии за сместување во Гранд Премиум Апартмани:
VIP брз Check In
Пијалок за добредојде во Lobby Bar
Moжност за појадок сервиран во апартман (задолжителна претходна најава)
Кредит за A La Carte вечера за ресторан Гарден во износ од 40€ дневно по соба
Приорите за резервација во екслузивен ресторан Bacco

Во цената е вклучено:
Сместување на база Ноќевање со Појадок / Полупансион (појадок и вечера)
Специјална Божиќна вечера (25.12.2022, 07.01.2023)
Неограничено користење на Spa & Wellness centra на 2.200m2: затворен базен со димензии 18x9m, релакс зонаСауна свет – инфраред саунафинска саунаруска бањашок тушхамам,солено-ледена соба, kneipp базен
Базен на отворено и џакузи со топла вода
Wi- Fi
Специјален програм за деца на возраст 3-12 години – дневен програм со анимации и професионални аниматори во детско катче
Фитнес Центар
Надворешен паркинг со лимитиран број на места (резервација не е дозволена)

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа при резервација):
Туристичка Такса - 1 по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7 -15 годДеца 0 - 7 год. ГРАТИС

Услови за деца и дополнителни легла:
- Дете 0 - 2 ГРАТИС сместување, Baby Cot со претходна резервација.
Дете 2 - 7 на заедничко легло со родители ГРАТИС
Дете 2 - 12 на дополнително легло доплата 69€ по лице на ден
Доплата за дополнително легло во Superior Room и Family Room 69€ по лице на ден

Доплата на лице место (не е задолжителна):
Јога,Пилатес,Аеробик,Персонални Тренинзи,Фитнес Тренинг
Подземна гаража (доплата 20€ по кола на ден)

Услови за откажување и промена на термин:
Oтказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма.
Уплата:
Уплата на аванс од 50% се врши веднаш при правење на резервација (за резервации направени со Early Booking авансот не се рефондира), остаток од износот се доплаќа на 22 дена пред Chek In.

За резервации направиени по редовни цени (без Early Booking) во период од 01.11.2022.
50% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 21-11 дена пред почетокот на аранжманот.
100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 10-0 дена пред почетокот на аранжманот.
Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства.
Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во Хотелот.

За резервации направени под Еarly Booking “ во период до 31.10.2022.
Хотелот го задржува авансот по основ “Early booking” бесповратен аванс.
-100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 10 - 0 дена пред почетокот на аранжманот.
Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства

Ковид политика:
Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
Затварање на граници