Хотелскиот комплекс го чинат зградите распоредени во облик на амфитеатар. Комплетно е реновиран за сезоната лето 2018. Вкупно 280 соби.

Содржи:

 • базен во делот за деца
 • бесплатен бежичен интернет на јавните површини
 • паркинг
 • мини-маркет
 • 7 конференциски сали
 • сеф со доплата
 • Спа центар / сауна, базен, џакузи, амам, козметички салон, масажи
 • лежалки бесплатно, пешкири со депозит и доплата
 • детски клуб и игралиште
 • 2 бара
 • 2 ресторани
 • кошарка, одбојка, одбојка на плажа, пинг-понг, тенис, билијард
 • анимација

Соби:

 • балкон
 • фен на барање
 • фрижидер
 • клима
 • сателитска ТВ
 • телефон

Early Booking Discount понуда од Aristoteles Holiday Resort 4*

 

ARISTOTELES HOLIDAY RESORT&SPA **** OURANOUPOLIS www.aristoteles.gr

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –СЕ ВКЛУЧЕНО

4

01.05-20.05

30.09-31.10

21.05-30.06

09.09-29.09

01.07-04.08

26.08-08.09

05.08-25.08

Double Standard

49

62

73

88

Double Standard Sea View

52

66

79

94

Double Superior

55

72

84

100

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Triple Superior

58

76

89

106

Трето лице

80%

80%

80%

80%

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

Family Room Garden View

71

95

110

128

Трето лице

75%

75%

75%

75%

Четврто лице

75%

75%

75%

75%

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

Maisonette

77

100

115

134

Трето лице

75%

75%

75%

75%

Четврто лице

75%

75%

75%

75%

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

Single Room

78

101

117

145

Минимум престој

4

4

5

5

Release period

3

7

7

14

Опис: целосно климатизиран,бар на плажа,арт шоп,ресторан,таверна,бар,пул бар,базен,детски базен,хидромасажа,мини маркет,тенис, кошарка,сеф,видео игри,анимација,мини клуб, таверна, бус, СПА центар,затворен базен

Соби: клима,телефон,ТВ,мини бар,балкон

Stayover tax 3 EUR по соба на ден , се плаќа на лице место

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР = 62 МКД

Cancellation & No-Show Policy

For every cancellation or change of dates within the release period, the hotel has the right to charge an amount equal to two-night stay, per room in respect of our cancellation fees.

Should there be a no-show; the hotel has the right to require an amount equal to three-night stay, per room as no-show fees.

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2022 15% ПОПУСТ ( УПЛАТА 50% ДО 31.01.2023 И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ )

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2022 10% ПОПУСТ ( УПЛАТА 50% ДО 30.04.2022 И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ )
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2023 ДОПОЛНИТЕЛНИ 5% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.05 ДО 10.06.2023 И ОД 15.09 ДО 31.10.2023