Apartments Kraljevi Cardaci Spa 4*

Цена по соба на ден на база НАЕМ

Период

1/3 Студио

 

1/4 Апартман

 

1/6 Aпартман

Comfort

Lux

Comfort

Lux

Comfort

Lux

10.12-29.12

47

52

62

69

78

86

29.12-05.01

90

99

116

129

140

155

29.12-05.01
помалку од 7 ноќи

105

116

138

147

155

172

05.01-13.01
Акција 6+1

66

73

93

103

112

125

13.01-21.01

Акција 7+1

70

78

93

103

112

125

21.01-04.02

54

60

78

86

93

103

04.02-11.02

Акција 5+2

70

78

90

99

105

116

11.02-18.02

Aкција 6+1

73

82

93

103

109

121

18.02-03.03

Акција 5+2

54

60

70

78

90

99

03.03-31.03

47

52

54

60

62

69

*За престој помалку од 3 ноќи цените се зголемуваат +20%

Акција
5+2 – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања
6+1 - За престој 6 ноќи, ГРАТИС 1 ноќевање
7+1 - За престој 7 ноќи, ГРАТИС 1 ноќевање

Напомена:

Акците се валидни за термини означени со црвена боја во табелата!

Акции и Early Booking се комбинираат!

Цените се дадени во €, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=61,8 Денари

 

Во цената е вклучено:

- Наем на Студио / Апартман
- Чистење и средување на апартманот
- Wi-Fi
- Организиран трансфер до Ски Центар 5 пати во денот (спорд работно време на ски центар)

- Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m)

- 15% попуст за користење на дневна карта за Wellness and Spa центар

 

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа во агенција ):

- Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;Деца 0-7 години ГРАТИС

- Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

 

Доплати кои не се задолжителни (можност за доплата при правење на резервација во агенција):

-Појадок

·       13€ на ден за возрасни

·       8,6€ на ден за деца 2-11,99 години

-Вечера

·       22€ на ден за возрасни

·       17,5€ на ден за деца 2-11,99 години

Напомена:

-Новогодишна вечера не е задолжителна

-Понуда за новагодина ке биде дополнително објавена
- Надворешен паркинг 5-7€ по кола на ден;
- Катна гаража 10€ по кола на ден;

 

 

Услови за откажување и промена на термин:
- Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали

- Рокови за откажување на резервација:

- До 21 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ

- 20-11 дена пред почеток на аранжман 30% од вкупната сума на аранжманот

- 11-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

*Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.
* Хотелот не дозволува промена или отказ на резервација поради неповолни временски услови (недоволно снег, магла....)

*Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

 

 

Опис на сместувачки капацитети:

Студио (2 и 3 лица)

Една просторија со гарнитура на развлекување за 2 лица и една фотеља на развлекување (студио 3 лица) купатило (туш,фен), комплетно опремена кујна со електричен шпоред,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

 

Апартман (4 лица)
Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица,спална соба со француски лежај,купатило (туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер и прибор за јадење,кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

 

Апартман (6 лица)

Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица (во некои апартмани располгаат со камин) две спални соби,една спална соба со француски лежај,втора спална соба со 2 редовни легла или гарнитура на развлекување,купатило(туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.