Angella Spa & Wellness 4*- Копаоник

 

Цените се дадени по лице на ден на база Појадок и Вечера

Период

Смена

Мин.ноќи

1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+1

1/1

Апартман со 1 спална

01.12-08.12

Чет/Чет

2

70

105

85

08.12-12.12

Чет/Пон

3

80

120

95

12.12-17.12

Пон/Саб

5

90

135

105

17.12-20.12

Саб/Вто

3

70

105

85

20.12-30.12

Вто/Пет

5

110

165

125

30.12-03.01

Пет/Вто

4

160

240

175

03.01-08.01.

Вто/Нед

5

120

180

135

08.01-15.01

Нед/Нед

7

120

180

135

15.01-22.01

Нед/Нед

7

120

180

135

22.01-29.01

Нед/Нед

7

110

165

125

29.01-05.02

Нед/Нед

7

110

165

125

05.02-12.02

Нед/Нед

7

110

165

125

12.02-19.02

Нед/Нед

7

120

180

135

19.02-26.02

Нед/Нед

7

110

165

125

26.02-05.03

Нед/Нед

7

110

165

125

05.03-12.03

Нед/Нед

7

100

150

115

12.03-19.03

Нед/Нед

7

100

150

115

19.03-26.03

Акција 7=6

-

90

135

105

26.03-02.04

Акција 7=6

-

90

135

105

 

Ценовник за краток престој – резервација на барање 5 дена пред термин!

Период

1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+1

1/1

Апартман со 1 спална

08.01-15.01

130

195

145

15.01-22.01

130

195

145

22.01-29.01

120

180

135

29.01-05.02

120

180

135

05.02-12.02

120

180

135

12.02-19.02

130

195

145

19.02-26.02

120

180

135

26.02-05.03

120

180

135

05.03-12.03

110

165

125

12.03-19.03

110

165

125

19.03-26.03

100

150

115

26.03-02.04

100

150

115

 

Во цената е вклучено:
- Сместување на база на Појадок и Вечера послужување на оброци е по принцип шведска маса (доколку во хотелот престојуваат под 30 гости се послужуваат на база сет-мени);
- Специјален програм за Бебиња (грејач за флаша, маса за пресоблекување, корито за капење, Baby Cot) задолжителна претходна резервација;
Неограничено користење на Спа центар ( џакузи, хамам, финска сауна, ифра сауна, kneipp;
Неограничено користење на Фитнес центар
- Wi-Fi
- Хотелско осигурување
- Ски гардеробер

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1,02 по лице на денДеца 7-15 години 0,70 по лице на денДеца до 7 години ГРАТИС (плаќањето се врши во агенција)

Услови за деца
-Деца до 6,99 години во присуство на 2 возрасни лица доколку дели легло со родител ГРАТИС во 1/2 соба
- Дете 2-11,99 години во присуство на 2 возрасни лица на дополнително легло попуст 50%
- Дете 2-11,99 години во присуство на 1 возрасно лице попуст 50%
Две деца 2-11,99 години во присуство на 1 возрасно лице остварува 50% попуст во 1/2, 1/2+1 соба
- Две деца 2-12 години во присуство на 2 возрасни лица – на дополнително легло 50% попуст во 1/2+2 соба или 1/2+2 апартман.
- 3-то и 4-то возрасно лице на дополнително легло имаат 20% попуст во 1/2+1, 1/2+2 или 1/2+2 апартман
- Минимален број на лица за 1/4 соба е 3 полни суми.
- Минимален број на лиза за апартман со 1 спална е 3 полни суми.

Политика за откажување:
-40% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 29 – 15 дена пред почетокот на аранжманот.
-80од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
-100од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства

 

Услови за плаќање:
- Уплата од минимум 40% од вкупната вредност на аранжманот се уплаќа веднаш при резервација, остатокот се доплаќа 15 дена пред терминот.