Хотелот претставува идеален избор за љубителите на мирен одмор.
Централната зграда и трокатни згради блиску до нејзе. Собите се пространи, со балкони, вкупно 80. Особена карактеристика на овој хотел е добрата услуга и љубезен персонал, за што има добиено награди и признанија.
Содржи: базен со слатка вода, детски базен и игралиште, бежичен интернет во баровите и сите соби, освен стандардните, паркинг, мини-маркет, конференциска сала, сеф, лежалки и пешкири со доплата, 2 бара, ресторан и рибна таверна, одбојка, одбојка на плажа, спортови на вода, пинг-понг, билијард, слот машини, анимација еднаш неделно
Соби: балкон, фен, фрижидер, клима, сателитска ТВ, телефон.

Early Booking Discount понуда од Akti 4*

 

AKTI 4* OURANOUPOLIS                 www.akti-ouranoupoli.gr

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА - ПОЛУПАНСИОН

10/0/2

01.05-10.06

01.10-31.10

11.06-24.06

08.09-23.09

25.06-10.07

29.08-07.09

11.07-28.08

24.09-30.09

Junior Suite

74

87

94

107

80

Standard Room Garden View

47

61

68

80

54

дете од 0-5.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

1 дете од 6-11.99 год.

50%

50%

50%

50%

50%

Standard Room Sea View

61

74

81

95

68

дете од 0-5.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

1 дете од 6-11.99 год.

50%

50%

50%

50%

50%

Standard Room Side Sea View

54

68

74

88

61

дете од 0-5.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

1 дете од 6-11.99 год.

50%

50%

50%

50%

50%

Superior Room

68

81

89

104

74

Трето лице

70%

70%

70%

70%

70%

дете од 0-5.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

1 дете од 6-11.99 год.

50%

50%

50%

50%

50%

Family Room Bunk Bed

за соба)

161

203

220

262

182

1 дете од 0-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 0-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Suite Two Bedrooms up to 5 pax

за соба)

186

242

294

322

215

Трето лице

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Четврто лице

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

1 дете од 0-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 0-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

3 дете од 0-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Suite Two Bedrooms Sea View up to 5 pax

за соба)

270

322

378

429

294

Трето лице

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Четврто лице

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

1 дете од 0-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 0-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

3 дете од 0-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Минимум престој

3

5

5

5

5

Stayover tax 3 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место

Опис: ресторан,таверна,бар ,базен, мини маркет, детско игралиште, лежалки и чадори на плажа со доплата,билијард, пинг понг,паркинг,WI-FI

Соби: клима,ТВ,фрижидер,балкон,фен

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР = 62 МКД

Cancelled 4-7 days before check-in 50% of total amount

Cancelled 1-3 days before check-in 100% of total amount

Non show 100% of total amount

Early departure 100% of total amount

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2023 25% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.05 ДО 10.06.2023 И ОД 24.09 ДО 31.10.2023

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.02.2023 20% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 11.06 ДО 10.07.2023 И ОД 29.08 ДО 23.09.2023

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.02.2023 15% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 11.07 ДО 28.08.2023

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2023 20% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.05 ДО 10.06.2023 И ОД 24.09 ДО 31.10.2023

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2023 15% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 11.06 ДО 10.07.2023 И ОД 29.08 ДО 23.09.2023

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2023 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 11.07 ДО 28.08.2023

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ