Во цената е вклучено:
 Сместување на база Полупансион (Појадок и Вечера – шведска маса)
 Специјален третман за бебе (грејач за флаша, маса за пресоблекување, када ,Baby Cot) со претходна резервација
 Неограничено користење на Wellness & Spa центар: џакузи, хаммам, финска сауна, инфраред сауна, фитнес центар kneipp
  Wi-FI
 Хотелско Осигурување
 Користење на Ски Гардеробер Цената не вклучува (задолжително при резервација):
 Туристичка такса 1€ по лице на ден за возраани;0,50€ по лице на ден за деца 7 -15 год; деца 0 - 7 год.не плаќаат Услови за Angella Hotel&Residance****:
 Деца 0 - 2 години во присуство на две полноплатежни лица доколку користат заедничко легло – ГРАТИС во 1/2 соба
 Дете 2 - 7 години во присуство на две полноплатежни лица доколку користи заедничко легло – ГРАТИС во 1/2 соба
 Дете 2 – 12години во присуство на две полноплатежни лица на посебно легло – попуст 50%
 Дете 2 - 12 години во присуство на едно полноплатежно лице – попуст 50%
 Две Деца 2 - 12 години во пристуство на едно возрасно лице имат 50% попуст во 1/2 или 1/2+1 соба
 Две Деца 2 - 12 години во присуство на две полноплатежни лица – секое дете на посебно легло по 50% попуст во 1/2+2 соба или 1/2+2 aпартман
 Трето и Четврто возрасно лице имат попуст од 20% на дополнително легло во 1/2+1, 1/2+2 соба или 1/2+2 aпартман
 Минимален број лица на лица во четворокреветна соба е 3 лица
 Минимален број на лица за LUX APARTMANU е 3 лица

Доплата во претподажба или на лице место (опционално):
 Ски школа и Борд – од 6, 5, 3 или 2 дена;
 Дочек на Нова Година (во зависност од ситуацијата со вирусот Covid - 19)
Доплата на лице место (опционално):
 Јавен Паркинг