Aparthotel & Spa Zoned 4*- Копаоник

Цените се изразени по лице на ден на база Појадок и Вечера од минимум 7 ноќи смена недела / недела
За пократок престој на барање со доплата од +20% на цените!

Термин

Studio

(1/1,1/2+1)

Studio Lux

(1/1,1/2+1)

Apartment

(1/2+2,1/2+3)

Superior Apartment

(1/2+2,1/2+3)

Royal Suite

(1/4+2)

01.12-11.12

40

46

55

61

385

11.12-18.12

43

50

58

64

385

18.12-25.12

*Детска Недела

65

78

82

89

415

25.12-01.01

89

104

117

130

660

01.01-22.01

*Детска Недела

65

78

82

89

495

22.01-29.01

63

74

78

84

460

29.01-05.02

*Детска Недела

65

78

82

99

495

05.02-17.02

75

87

91

102

600

17.02-26.02

56

65

75

83

460

26.02-05.03

56

65

75

83

460

05.03-12.03

52

55

66

73

385

12.03-09.04***

43

49

58

65

330

Термин 12.03-09.04 услуга е Ноќевање со појадок
Цената за Royal Suites се однесува по апартман за маx 6 лица со вклучен Полупансион

Детска Недела:
2 деца до 11,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица
Термни на Детска недела се означени во табелата за минимум престој од 5 ноќи

Во цената е вклучено:
- Полупансион (појадок и вечера)
- Неограничено користење на Спа центар (задолжителна претходна резервација)
- Користење на Ски Гардеробер (лоцирана во центар на Копаоник)
- Трансфер хотел-ски центар-хотел неколлу пати на денот (во склоп на работно време на ски центарот)
- Фитнес Центар
- Детско Катче
Baby Cot (со претходна резервација)
Wi-Fi низ цел хотел
-Надворешен паркинг (лимитиран капацитет- резервација не се дозволува)
Сеф во Соба

Во цената не е вклучено:
- Туристичка така 1,02 по лице на ден за возрасниДеца 7-15 години 0,70 по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС (доплата се врши во агенција)

Услови за деца:
- Деца до 3,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица
- Прво дете 4-14,99 години во присуство на 2 возрасни лица плаќа 40% од цените во табелата
- Второ и Трето дете 4-14,99 години во присуство на 2 возрасни лица плаќа 30% од цените во табелата
- Трето возрасно лице 30% попуст
- Четворто и Петто лице плаќаат по 30% од цените во табелата
- За користење на Single Room цените се зголемуваат за 30% од табелата (важи за Studio / Studio Lux)
- Доплата за домашно милениче до 6 kg со доплата 20 (задолжителна претходна резервација) на барање!

Политика за откажување:
- Секој гостин е должен во писмена форма ја да откаже или промени својата резервација
- Доколку гостинот не се појави на резервираниот термин, резервацијата ке биде наплатена 100%
- Доколку гостинот си замине порано од резервираниот термин, средствата ке бидат задржани во целост

 

Рокови за откажување на резервација:

·       до 14 дена пред почетокот на аранжманот БЕЗ ПЕНАЛИ

·       10-5 дена пред почетокот на аранжманот 30% од вкупната сума на аранманот

·       5-3 дена пред почетокот на аранжманот 60% од вкупната сума на аранжманот

·       3-0 дена пред почетокот на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

 

Ковид политика:

·       Oтказ на резервација дозволен 10 дена пред Chen In без пенали, 10-3 дена пред Chek In можност за промена на термин во склоп на слобнодни места и цени; 3-0 пред Chek In се наплаќа 80% од вредноста на аранжманот;

Опис на сместување:
Apart & Spa Zoned 4* - се состои од две крила Zoned 1 и Zoned 2 двата објекта се поврзани со топла врска.
Zoned 1 – има вкупно 96 соби во овој објект се сместени: А’la Carte ресторанLoby Bar,рецепција,главен ресторан,игротека,ВИП спа центар.Од сместувачки капацитети тука се сместени Студио и Апартман.
Zoned 2  се отвара на 01.12.2021 вкупно 84 соби (Lux Studio, Superior Aparment, Family Deluxe Apartment) во овој објект е сместен новиот Спа Центар.

Studio 2+1 (max 3 лица) се состои од 1 просторија 25-30 m²,опремени се со кујна, купатило, француски лезај за 2 лица + софа на развлекување.Сите соби се опремени со LCD TV, телефон, Сеф, мини бар, Wi-FI, истите се сместени во Zoned 1.

Lux Studio 2+1 (maх 3 лица) се состои од 1 просторија 25-30 m² потполно нови со нов мебел, опремени се со кујна, купатило, француски лезај за 2 лица + софа на развлекување.Сите соби се опремени со LCD TV, телефон, Сеф, мини бар, Wi-FI, истите се сместени во Zoned 2.

Aparment 2+2 или 2+3 (max 5 лица) се состои од 2 простории околу 40 m². Дневна соба со гарнитура на развлекување комплетно опремена кујна + спална соба со брачен кревет. Сите соби се опремени со: кујна, купатило LCD TV, сеф, мини бар, Wi-Fi истите се сместени во Zoned 1.

Superior Apartman 2+2 или 2+3 (max 5 лица) се состои од 2 простории околу 40 m². Апартманите се изградени 2021 години и се со нов модерен ентериер. Дневна соба со аголна гарнитура на развлекување комплетно опремена кујна + спална соба со брачен кревет. Супериор апартмани имат балкон.Сите соби се опремени со: кујна, купатило2 х LCD TV, сеф, мини бар, Wi-Fi истите се сместени во Zoned 2.

Family Deluxe Apartman (max 6 лица) луксузно опремен апартман се состои од 3 простории. Две спални соби + дневна соба со аголна гарнитура на развлекување и комплетно опремена кујна. Сите соби се опремени со: комплетно опремена кујна, купатило 3 х LCD TV, сеф, мини бар, Wi-Fi истите се сместени во Zoned 2.

Royal Suite (max 6 лица) најлускузниот тип на соби во склоп на понудата на Zoned Hotel & Spa, апартманот се простира на 140 m²спална соба со брачен кревет + уште 1 спална соба на кат (брачен кревет), дневна соба со гарнитура, комплетно опремена кујна, две купатила (туш, фен, сауна, џакузи,) LCD TV во секоја соба, телефон, сеф, Wi-Fi апартамот се наоѓа во Zoned 1.