Специјална понуда од Zlatibor Mountain Resort & Spa 5*

SPECIAL OFFER
Zlatibor Mountain Resort & Spa 5*- Златибор
Понудата е валидна 01.11-20.12.2022

2 деца до 11,99 години ГРАТИС

Цените се дадени по соба на ден за 2 лица за база Појадок и Вечера

Тип на соба

Цена

Standart Room

160

Superior Room

190

Family Room

248

Junior Suite (1-Bed Room App.)

250

Family Suite (2-Bed Room App.)

339

 

Во цената е вклучено:
- Полупансион (појадок и вечера)
- Неограничено користење на луксузен Maгнезиум Spa&Wellness центар на преко 4.000m²: 3 внатрешни базена, 2 џакузи, 1 walking cc 20 лица х 1,25m, финска сауна, парна бања, био сауна, солена соба, ледена соба, шок туш....
- Неограничено користење на фитнес центар со мулти функционални сали..
Wi-Fi

Во цената не е вклучено:
Туристичка такса 1,02€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,51€ по лице на денДеца до 6,99 години ГРАТИС; (се наплаќа во агенција)
Катна гаража 10€ по кола на ден

Услови за деца:
- 2 деца до 11,99 години во придружва на 2 полноплатежни лица ГРАТИС;
Во Standart Room може да се сместат 2 возрасни лица + 1 дете до 7 години (дели легло со родители)
Во Superior Room може да се сместат 2 возрасни лица / 3 возрасни лица / 2 возрасни лица + 1 дете до 11,99 години / 2 возрасни лица + 2 деца (1 дете до 11,99 години) (2-ро дете до 6,99 години) / 2 возрасни + 2 деца ( до 6,99 години)
- Во Family Room може да се сместат 2 возрасни + 2 деца (11,99 години) / 3 возрасни / 3 возрасни + 1 дете (11,99 години) / 4 возрасни лица
Во Јunior Suite може да се сместат само 2 возрасни лица!
- Во Family Suite може да се сместат 2 возрасни + 2 деца (11,99 години) / 3 возрасни + 1 дете 11,99 години / 4 возрасни лица

Напомена:
Single Room може да се користи Standart / Superior Room од цената се намалува 15€ на ден;
- 3-то и 4-то возрасно лице на дополнително легло 49€ по лице на ден важи за Superior Room, Family Room, Family Suite;
- 2 деца до 11,99 години ГРАТИС;
- Baby Cot – ГРАТИС (задолжителна резервација)

Доплати на лице место (не се задолжителни):
Куглана,Биљард, ВИП СПА центар, детско катче

Политика за откажувањe:
ноќ од вкупната вредност на резервација ке биде наплатено ако резервацијата се откаже или промени термин 21 – 15 дена пред почетокот на аранжманот.
100% од вкупната вредност на резервација ке биде наплатено ако резервацијата се откаже или промени термин 14-0 дена пред почетокот на аранжманот.
Доколку гостинот го напушти хотелот пред датумот предвиден за враќање, хотелот нема да ги рефондира неискористените средства.