Притисни Enter за пребарување или Esc за исклучување
Blog thumbnail image
Зима

Ски центри во Бугарија

мај 8, 2019
Зимување во Бугарија: Боровец, Банско и Пампорово Патувањето во зима е назаборавно и забавно искуство. Ниските температури и снежните ...
Blog thumbnail image
Зима

Зимски центри за почетници

мај 8, 2019
Каде да скијате оваа зима како почетник, а каде како искусен скијач? Како се наближува зимата така и љубителите на зимските спортови се ...
Blog thumbnail image
Лето

9те најпознати плажи на Бали

мај 21, 2019
1. Плажа NUSA DUA Оценета е како една од најдобрите плажи на Бали, позната е по луксузните сместувачки капацитети, терените за голф и ...