Хотелот Niforeika Beach & Bungalows се наоѓа во селото Нифореика, лоциран е на сама плажа.
Сместувачкиот капацитет на хотелот е со соби и бунгалови кои се комплетно опремени со клима уред, бања, фен, ТВ, фрижидер, поголемиот број имаат поглед кон море, останатите имаат поглед кон селото.
Хотелот располага со отворен базен со катче за деца, бар покрај базен, приватен паркинг, 1 ресторан…
Услугата е на база полупансион (доручек и вечера) и се вклучено (All Inclusive).