Положба: полуостров Пелопонез, Каламата.
Сместување: двокреветни и свити.
Собите се опремени со бања, фен, клима уред, фрижидер, телефон, тв со сателитски канали, радио, балкон/тераса.
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Содржини: рецепција, паркинг, два базени (еден за возрасни, еден за деца), бар, ресторан, мини маркет..
Плажа: камчиња/песок.
Спорт и забава: теретана, 2 тенески терени, одбојка на плажа, мини клуб за деца со аниматори.