Лоциран близу градот Каламата, на 14 км од аеродромот во Каламата, 240 км од Атина.
Се наоѓа на самиот крај на градот Каламата, во подножјето на величенствената планина Тајгетос, на прекрасна плажа со должина од 300 метра.
Лоциран на пешачка одалеченост од градот Каламата, кој изобилува со бројни кафулиња, продавници, музеи и ноќни клубови.
Каламата е совршено место за истражување на јужниот дел на Пелопонез.Тука може да се открие раскошот на древна Грција: Мани, Пилос, Спарта и Мистра, средновековната тврдина Монемвасија и импресивната пештера Дирос.

Опис: хотелот се наоѓа на сама плажа и располага со: ресторан,бар,тенис,спортови на вода,СПА центар,фитнес,конференциска сала,базен, базен за деца,детско игралиште,мини клуб и др.

Соби: балкон,WI-FI,фен,телефон,САТ ТВ,клима,фрижидер,сеф