ОКТОМВРИ ВО ДУБАИ

Hampton by Hilton Dubai Al Barsha – 3* – 560 ЕВРА/ НП

** Трето возрасно лице на дополнително легло – 560 еур / во соба со 2 возрасни лица***
*** дете до 2-11 години на дополнително легло – 480 еур/ во соба со две возрасни лица ***
*** ИНДИВИДУАЛНО ПАТУВАЊЕ/ ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА МЕСТА – ПРОМОТИВНА ЦЕНА ***


 

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ 
6 дена-5 ноќи – авиокомпанија “FLY DUBAI”


1 ден БЕЛГРАД-ДУБАИ. Полетување на авионот за Дубаи во 14 часот. Слетување во Дубаи во 21.20 часот (варијабилни саатници согласно политика на авио компанија). Трансфер до хотелот и сместување. Ноќевање.

2 -5 ден ДУБАИ – слободен ден за индивидуални активности или организирање на факултативни екскурзии. Сместување во избраниот хотел на база наведената услуга, наутро инфо состанок и слободно време претпладне за индивидуални активности.

6 ден ДУБАИ-БЕЛГРАД. Во раните утриснки часови трансфер на аеродром. Полетување на авионот од Дубаи во 09.05 часот. Слетување во Белград во 13 часот (варијабилни саатници согласно политика на авио компанија).
 
Цената е за целосна уплата при резервација , без право на промена на име или отказ
 
Цената вклучува:
 • Повратен авионски билет на релација Белград – Дубаи – Белград со FLYDUBAI (вклучен багаз рачен 7кг и чекиран 20кг, согласно политика на авио компанија, НЕ Е ВКЛУЧЕН ОБРОК ЗА ВРЕМЕ НА ЛЕТ – со доплата и претходна резервација);
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром ;
 • 5 ноќевања во избраниот хотел/ тип на соба/ на база ноќевање со појадок согласно наведена услуга;
 • Организација и реализација на патувањето
 • локална асистенција во Дубаи (овластен претставник на српски јазик)
 • аеродромски такси
 
Цената НЕ вклучува:
 • Влезна виза за Дубаи – 85ЕУР по лице (задолжително за сите лица, вклучувајќи и дете и бебе ) задолжително негативен ПЦР тест (96 часа изваден пред полетување)
 • ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ И ОПЦИОНИ ИНДИВИДУАЛНИ ТУРИ – НА БАРАЊЕ
 • Патничко здравствено осигурување (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
 • Останати индивидуални трошоци и индивидуални посети и факултативи
 • Туристичка такса која се плаќа директно во хотелот * туристичка такса само во Дубаи (TOURISM DIRHAM, по одлука на DTCM, а број D/000/152/1 87од 05.02.2014) која се плаќа од 31.03.2014 на рецепција во хотел на лице место при check in или при check out (2-4 EUR по соба по ноќ согласно категоризација на хотелот и тип на соба). Во случај на апартман со повеќе соби таксата се плаќа за секоја соба според горе наведените критериуми.
 
УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ:
Уплатата е во денарска противвредност по продажен курс 62,00. Цената е гарантирана само за уплата на аконатција за резервација. Во спротивно, гарантиран е изност на аконтација, а остаткот е подложен на промена.
 
Важни напомени и доплати за авион и хотел за дополнителен број на лица:
 • Максимален број на лица во двокреветна соба се три лица (тето лице на поможно легло) со што се намалува комодитет на соба
 • Check in во хотелите е после 14 ч, a check out најдоцна до 12 ч. Секое користење на соба и услуга во хотелите надвор од наведеното време, е додатно плаќање кое се врши на рецепција од хотелот директно од страна на странката.
 • Сите оброци во хотелите се на база шведска маса (самопослужување)
 • Организаторот на патувањето не е овластен и надлежен да ја процени исправноста и валидноста на патните и други лични исправи на патниците
 • Потребни документи за виза: скенирана фотографија и пасош и податоци за патникот (валиден минимум 6 месеци од дата на враќање од патување)
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
 • За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност
 • Информации и слики од хотелите може да ги најдете на нивната официјална web страна

НАПОМЕНА – Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжман. Пред резервација ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со вашиот агент. Можна е промена на саатниците на полетување и слетување на авионот во Скопје и Дубаи согласно промена дирекно од авио компанијата.
Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата на превозниците. Агенцијата го задржува правото за промена на редоследот на програмата според вонредни околности врз кои неможе да влијае. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од оваа програма.
Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност (1EUR = 62 mkd).