Притисни Enter за пребарување или Esc за исклучување

Атрибути на Тасос

Тасос со години ги опчинува своите посетители со своите природни убавини. Главните атрибути на овој остров се бројните шуми на борови и ели, подрачја со маслиници, живописните гратчиња и села, убави и чисти плажи, кристално чисто море. Летувањето тука се препорачува на сите кои имаат потреба од мир и тишина.

 

Туризмор во Тасос

Со копното е поврзано со ферибот од Керамоти и Кавала, преку цела година. 

Најзелениот грчки остров е комбинација на густа борова шума и маслиници, вода со изнимна чистота, песочни и карпести плажи, литици и скриени пештери, вкусни вина, шумски мед и девствено маслиново масло, како и мнугобројните археолошки наоѓалишта. Тасос е остров кој се сака, а она што ќе го доживеете таму, останува во вечно сеќавање.

Тасос е најсеверниот грчки остров. Вкупниот обем е 90 km. Главниот град е Лименас, на север, Потос едно од најпопуларните места на југот… Можете да ги посетите бројните манастири, фабрика за маслиново масло… Бројните плажи од кои најпознати се Makriamos, Paradiso, Golden beach, Aliki, Мраморна…

Каде се наоѓа Тасос

Сместување во Тасос

€151 Tour list image

Cronwell Platamon Resort *****

Хотели 0 мислења 6 денови
€110 Tour list image

Апарт-хотел „Laskarina“ – Потос

Апартмани 0 мислења 6 денови
€129 Tour list image

Хотел „Olympion“ – Потос

Апартмани 0 мислења 6 денови

Јужна Италија за 8ми Септември 

НАПОЛИ - АЛБЕРОБЕЛО - КАПРИ - АМАЛФИ - МАТЕРА

Промоција за резервации до 20.08

Резервирај!