Притисни Enter за пребарување или Esc за исклучување

НОВА ГОДИНА ВО ЛУТРАКИ СО ВКЛУЧЕНА НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА 30.12-01.01.2020

1.Ден 30.12.2019

Тргнување од паркинг кај Хотел Вип во 5:00 часот (собирање на група 4:45 ч.)Патување преку граничниот премин Богородица – Евзони.Предвидено време за пристигнување во Лутраки околу 10:00 ч.Влез во апарт-хотел.Време за индивидуални активности, како и можност за посета на бањите (за влез во бањите се доплаќа на лице место 2 евра од лице). Ноќевање.

2. Ден 31.12.2019

Појадок.Слободно време за индивидуални активности.Вечерта оранизирана Новогодишна вечера во најпознатиот ресторан  “Kaj Газда Митре”во Лутраки со свечено мени и жива музика. Ноќевање.

3. Ден 01.01.2020

Појадок.Одјавување од хотел.Во 12:00 ч. тргнување за Воден-разглед на водопадите и градините и слободно време за индивидуални активности.Можност за ручек (факултативно). Слободно време за прошетка низ Воден.Поаѓање кон Скопје во 17:30 ч.Посета на Free Shop.Пристигнување во Скопје во доцните вечерни часови.

 

Цена на аранжманот за уплата до
01.12.2019: 95еур.(5.890ден.)

Редовна цена: 119еур.(7378ден.)

Понудата вклучува:

  • 2 ноќевање со доручек
  • Новогодишна вечера во ресторан со богато мени и жива музика
  • Превоз на наведената релација
  • Пратител на групата

Факултативи:

– Доплата за еднокреветна соба 1.500 ден.

-факултативна посета на бањите(2 еур. во малите базени или 3 еур.во големиот базен)

НАПОМЕНИ:

* За реализација на ова патување, потребен е минимум од 40 патници.