Притисни Enter за пребарување или Esc за исклучување

1 ден

19.10.2019.Тргнување од паркинг кај Пошта 2, под железничка, во 5:00 часот (собирање на група 4:45 ч.)Патување преку граничниот премин Богородица – Евзони.Предвидено време за пристигнување во Лутраки околу 10:00 ч.Влез во хотел.Време за индивидуални активности, како и можност за посета на бањите (за влез во бањите се доплаќа на лице место 2 евра од лице).Вечера во локална таверна со богато мени.Ноќевање.

2 ден

10.2019 Појадок.Во 11:00 ч. тргнување за Воден-разглед на водопадите и градините и слободно време за индивидуални активности.Можност за ручек (факултативно). Слободно време за прошетка низ Воден.Поаѓање кон Скопје во 17:30 ч.Посета на Free Shop.Пристигнување во Скопје во доцните вечерни часови.

Цена на аранжманот: 55еур. (3.410ден.)

Понудата вклучува:

  • 1ноќевање на база полупансион(вечера во меана со музика богато мени)
  • Превоз на наведената релација
  • Пратител на групата

Факултативи:

– Доплата за еднокреветна соба 1.500 ден.

-факултативна посета на бањите(2 еур. во малите базени или 3 еур.во големиот базен)

НАПОМЕНИ:

* За реализација на ова патување, потребен е минимум од 40 патници.