Притисни Enter за пребарување или Esc за исклучување

Анталија - Турција

Познат како Бисер на Медитеранот, турската ривиера и, според основачот на Турција, “најубавото место на земјата”, Анталија има многу за да се пофали. Прекрасно време, луксузни хотели и сцено-графијата, Анталија е совршена дестинација за вашиот летен одмор.

Анталија е дом на голем број раздвижени туристички центри, што ја прави идеална основа за луксузниот одмор во Турција. Меѓу овие одмаралишта се Белек, Лара, Сиде и Аланија и Кемер. 

Популарни области во Анталија

КЕМЕР
Ќе го најдете ова космополитско одморалиште на турската златна ривиера. Некогаш мало село, денес празниците во Кемер се за славни плажи, жив ноќен живот и зачудувачки предели, заедно со прекрасно зајдисонце.

АЛАНИЈА
Вгнезден веднаш зад планините Таурус, Аланија е мал средновековен град со голем дел од песочна плажа што е совршен за семејства. Најдете мирно место на брегот и уживајте во погледите на Средоземното море.

СИДЕ
Ќе најдете тивка плажа на турскиот Медитеран, еден час оддалечен од Анталија. Мешавина на импресивни антички знаменитости (како амфитеатар) и убави ресторани кои што чекаат на ваша посета. Песочните плажи се совршени за релаксирање со сончевите зраци.

ЛАРА
Лоцирана на југозападниот бред на Турција, плажата Лара е гламурозно одмаралиште кое е полно со блескави хотели и топла забава. Всушност, тоа често се смета за одговор на Турција во Лас Вегас. Празниците во Лара се совршен избор за многу забава.

Чартер лет од Скопје за Анталија

Каде се наоѓа Анталија

Јужна Италија за 8ми Септември 

НАПОЛИ - АЛБЕРОБЕЛО - КАПРИ - АМАЛФИ - МАТЕРА

Промоција за резервации до 20.08

Резервирај!