Притисни Enter за пребарување или Esc за исклучување

3 дневна програма

11.10.201СКОПЈЕ –КОПАОНИК

Состанок на групата на паркингот пред Хотел Холидеј Инн во 06.00 часот. Поаѓање за Копаоник во 06.30 часот. Денско возење со попатни паузи поради одмор и царински формалности.Пристигнување во Копаоник во предпладневните часови.Сместување во Хотел.Слободно попладне. Ноќевање.

12.10.201КОПАОНИК

Појадок. Предлог факултаивна посета (скијање на вештачка стаза,велосипедизам или пак пикник).Слободно попладне.Предлог (факултативна вечера со жива музика во кафана)Ноќевање.

13.10.2019 КОПАОНИК-СКОПЈЕ

Појадок.Одјавување од хотелот до 10ч.Слободно време за индивидуални активности.Поаѓање за Македонија во 17:00ч.Ноќно возење со попатни паузи. Пристигнување во Скопје во доцните вечерни сати.

Ценовник:

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 69 евра / 4.278 денари

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

– Автобуски превоз на наведената релација

– Сместување на база  2 ноќевања со појадок во апарт хотел

– Организација на аранжманот и пратител на групата

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

– Задолжително патничко осигурување 120 ден

– Доплата за вечера 13еур. по лице

– Факултативна посета на ресторан (15€)

– Влезници за локалитетите и други факултативни посети

НАПОМЕНИ:

* За реализација на ова патување, потребен е минимум од 40патници.

* Редоследот на седење е според датумот и редоследот на уплата

* Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари

Јужна Италија за 8ми Септември 

НАПОЛИ - АЛБЕРОБЕЛО - КАПРИ - АМАЛФИ - МАТЕРА

Промоција за резервации до 20.08

Резервирај!