Притисни Enter за пребарување или Esc за исклучување
Tour list image

Пиериа

6 Аранж.

Со површина од 8.621 км ² Крит е најголем грчки остров и петти во Медитеранот по Сицилија, Корзика, Сардинија и Кипар.

Tour list image

Програма 8 –Ми Септември Лутраки

0 Аранж.

Само неколку места во светот може да се пофалат со толку многу уметност, архитектура, музика и храна – или со толку многу природни убавини, од карпести планини до зелени ридови и крајбрежја со магична убавина како  Италија, каде совршената симбиоза на човекот и природата создала места кои претставуваат рај за сите човечки сетила.

Tour list image

Ситонија

24 Аранж.

Халкидики Ситонија Ситонија е вториот крак на полуостровот Халкидики, кој за многумина претставува и негов најубав дел. Ваквите епитети таа особено ги заслужува, доколку кон неа се гледа како природна реткост, чии неповторливи убавини се расфрлани низ сета нејзина површина. Живописниот рељеф, мноштвото шуми, прекрасните панорами, нејзините заливи, песочни плажи, богатите плантажи и лозјата, идиличните населени места, како

Tour list image

Тасос

20 Аранж.

Тасос со години ги опчинува своите посетители со своите природни убавини. Главните атрибути на овој остров се бројните шуми на борови и ели, подрачја со маслиници, живописните гратчиња и села, убави и чисти плажи, кристално чисто море.

Tour list image

Хургада

0 Аранж.

Хургада е бисер на египетскиот брег, сместена на Црвеното море, кое туристите го нарекле “Mоре со седум бои”. Има околу 150 илјади жители.

Докажано најдобрите тури оваа есен!

  • Јужна Италија со магичните Амалфи и Капри
  • Аликанте и Валенсија
  • Атина и Пелопонез
  • Париз

Промоции за резервација до 10.09

Резервирај!