Притисни Enter за пребарување или Esc за исклучување
Tour list image

Кипар за Водици

0 Tours

Кипар за Водици Кипар е островска држава во Средоземното море, трето по големина. Потеклото на името има повеќе толкувања: од грчкиот збор за чемпрес – kyparissos, од грчкиот збор кану – kypros, или по латинскиот назив за бакар – Cuprum (Cyprium) чии рудници некогаш се наоѓале на Кипар.. Средоземната медитеранска клима го прави Кипар едно

Tour list image

Кипар

0 Tours

Кипар Кипар е островска држава во Средоземното море, трето по големина. Потеклото на името има повеќе толкувања: од грчкиот збор за чемпрес – kyparissos, од грчкиот збор кану – kypros, или по латинскиот назив за бакар – Cuprum (Cyprium) чии рудници некогаш се наоѓале на Кипар.. Средоземната медитеранска клима го прави Кипар едно од најтоплите

Tour list image

Нова Година 2020 во Истанбул

0 Tours

Истанбул Приказна од Ориентот Најубавиот град на светот 1 ден 30.12.2019 (понеделник) Скопје ‒ Истанбул Состанок на групата на паркингот спроти хотел „Холидеј Ин“ во 16:00 часот. Тргнување за Истанбул во 16:30 часот. Ноќно патување преку граничниот премин Богородица, со попатни паузи за одмор и царински формалности. 2 ден 31.12.2019 (вторник) Истанбул Пристигнување во Истанбул во утринските часови.

Tour list image

Нова Година 2020 во Атина

0 Tours

1 ДЕН 29.12.2019 СКОПЈЕ – АТИНА Состанок на групата на паркингот пред Хотел Вип  во 21.30 часот. Поаѓање за Атина во 22.00 часот.Ноќно возење со попатни паузи поради одмор и царински формалности. 2 ДЕН 30.12.2019 АТИНА Пристигнување во Атина во утринските часови. Ве водиме на панорамски разглед на градот со автобус и локален водич. Панорамско

Tour list image

Нова Година Јужна Италија

0 Tours

Нова Година Јужна Италија

Tour list image

Нова Година Лутраки 2020

0 Tours

НОВА ГОДИНА ВО ЛУТРАКИ СО ВКЛУЧЕНА НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА 30.12-01.01.2020 1.Ден 30.12.2019 Тргнување од паркинг кај Хотел Вип во 5:00 часот (собирање на група 4:45 ч.)Патување преку граничниот премин Богородица – Евзони.Предвидено време за пристигнување во Лутраки околу 10:00 ч.Влез во апарт-хотел.Време за индивидуални активности, како и можност за посета на бањите (за влез во бањите

Tour list image

Вечниот град – РИМ

0 Tours

Рим, не бил изграден во еден ден – и ќе ви треба повеќе од еден ден да го доживеете овој безвременски град . Вистински колаж на плоштади, пазари на отворено и неверојатни историски локалитети. Скоро 3.000 години глобално влијателна уметност, архитектура и култура… Античките рушевини, Форумот и Колосеумот, ја прикажуваат моќта на поранешната Римска империја…

Tour list image

Нова Година 2020 на Салашите во Војводина

0 Tours

НОВА ГОДИНА 2020 НА САЛАШИТЕ ВО ВОЈВОДИНА СО ВКЛУЧЕНА НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА Суботица е најсеверниот град и втор најголем урбан центар во Србија. Се протега помеѓу Дунав и Тиса. Извонредно културно наследство кое вреди да се види,преубава храна,дегустација на вина ,посета на една од најубавите винарии во тој регион Винарија Sвонко Богдан. 1ден 29.12.2019 (недела) Состанок

Tour list image

Смоларски и Колешински водопади

0 Tours

Еднодневна еко-екскурзија (20.10.2019) Автобуски превоз до наведената релација Пауза за домашно приготвено кафе Посета на Пресвета Богородица во градот Струмица Посета на Смоларски и Колешински водопади Ручек во ресторан Џои (ќебапи, салата и прилог леб) Цена за резервации до 15.10.19 – 990 денари Редовна цена – 1300 денари ОПИС Најинтересната туристичка дестинација во Струмичко се

Tour list image

Програма Хотел Лутраки 2019

0 Tours

1 ден 19.10.2019.Тргнување од паркинг кај Пошта 2, под железничка, во 5:00 часот (собирање на група 4:45 ч.)Патување преку граничниот премин Богородица – Евзони.Предвидено време за пристигнување во Лутраки околу 10:00 ч.Влез во хотел.Време за индивидуални активности, како и можност за посета на бањите (за влез во бањите се доплаќа на лице место 2 евра

Tour list image

Боровец – Зима 2019 / 2020

5 Tours

Боровец Зима 2019 / 2020 Боровец е најстариот и најпопуларен ски центар во Бугарија, сместен на падините на планината Рила на која се наоѓа и највисокиот врв на Балканот . Од Софија е оддалечен 80км., од Скопје окулу 220км. а најблизок град му е Самоков )на окулу 10км.) кој е богат со најразлични културно историски

Tour list image

Банско – Зима 2019 / 2020

8 Tours

Банско Зима 2019 / 2020 БАНСКО – Градот под Рила и Пирин Планина која е под заштита на УНЕСКО. Оддалечен е од Софија окулу 170км. а од Скопје окулу 260км. и иако релативно млад, надалеку е познат како скијачки центар со одлични временски услови, активен дневен и ноќен живот како и по патеките кои се