Притисни Enter за пребарување или Esc за исклучување
Blog thumbnail

МАЈ ВО БАРСЕЛОНА 16.05 – 19.05

МАЈ ВО БАРСЕЛОНА 16.05 – 19.05

Blog thumbnail

МАЈ ВО БАРСЕЛОНА 16.05- 19.05.2020 4 дена/3 ноќевања Барселона или „каталонската кралица“ е четвртиот најпосетуван град во Светот. Величествен град со прекрасна убавина, кој живее 24 часа дневно. Уживајте во прошетката низ главната градска улица „Рамблас“, застанете покрај живописните човечки статуи или некој од многубројните улични сликари или пак прошетајте низ Готскиот кварт. Уживајте во

Blog thumbnail

АЛИКАНТЕ – ВАЛЕНСИЈА

АЛИКАНТЕ – ВАЛЕНСИЈА

Blog thumbnail

МАЈ ВО АЛИКАНТЕ 02.05- 05.05.2020 4 дена/3 ноќевања / Авионска програма Аликанте се наоѓа на медитеранскиот брег на источна Шпанија, тој е популарна туристичка дестинација многу години. Иако не е голем, Аликанте изобилува со култура, замоци и катедрали. Аликанте нуди бројни плажи, а умерена клима во текот на целата година значи дека можете да ја

Blog thumbnail

Мадрид

Мадрид

Blog thumbnail

Мадрид Авион / 5 дена / 4 ноќевања Мадрид престолнината на Шпанија, велеград од околу 5 милиони жители кој е средиште на културниот и уметнички живот на државата. Како и секоја метропола вреди да се запознае преку најпознатите градби и споменици, но и низ оние помалку познати места: градски квартови, продавници, разни дуќани и секако