Delphi Beach е на самиот морски брег, на песочно-камчеста плажа со бесплатни чадори и лежалки,
2.5 km од рибарското село Ератеини, помеѓу Галаксиди и Нафпактос.
Се состои од зграда со 3 крила, поврзани со лифт и опкружени со преубава градина.
Хотелот нуди: 2 ресторани, снек бар, лоби бар, надворешен базен, солариум, бар покрај базенот, детски базен, тениско игралиште со доплата, терен за кошарка, одбојка на плажа, билијард со доплата, видео игри, ТВ сала, диско, шоу програми во живо, детски клуб, детска анимација, игралиште, паркинг, сувенирница, мини маркет, безжичен интернет на јавните површини …

*Прилагоден за лица со пречки во движење
Delphi-Beach ценовник