Луксузен хотел опкружен со густо зеленило. Составен е од централна зграда, бунгалови и апартмани.
Хотелот е со елегантен ентериер и широк спектар на соби, врвна услуга, активности за деца, 2 мини-клуба, базени, воден тобоган, тениски терени, вечерни програми и претстави, како и еден од најдобрите Спа центри во Европа.
Се наоѓа на западната страна на Пелопонез, во местото Скафида, оддалечен 312 км од Атина и 30 км од древната Олимпија.
Составен е од централен дел, VIP-суити, бунгалови и апартмани.
Има 2 нови згради (изградени 2014) – Premium D зграда и Premium E зграда. Вкупно 464 соби.

Содржини:
2 централни ресторана и 5 а ла карт
8 барови бесплатен интернет
менувачница
конференциска сала
21 базен
теретана
фитнес центар
спа центар
фризер
паркинг
лежалки бесплатни / пешкири за плажа со депозит
2 детски базена, 2 детски игралишта, мини клуб со бар и забава за деца
одбојка на плажа
пинг-понг
4 тениски терена
анимација со повеќејазични тимови
Соби: балкон, фен, сеф, клима (15.06-15.09), фрижидер, мини-бар со доплата, сателитска ТВ, телефон.

*Погодности за лица со попречена мобилност
ценовник