Луксузен хотел опкружен со густо зеленило. Составен е од централна зграда, бунгалови и апартмани. 
Хотелот е со елегантен ентериер и широк спектар на соби, врвна услуга, активности за деца, 2 мини-клуба, базени, воден тобоган, тениски терени, вечерни програми и претстави, како и еден од најдобрите Спа центри во Европа. 
Се наоѓа на западната страна на Пелопонез, во местото Скафида, оддалечен 312 км од Атина и 30 км од древната Олимпија. 
Составен е од централен дел, VIP-суити, бунгалови и апартмани. 
Има 2 нови згради (изградени 2014) – Premium D зграда и Premium E зграда. Вкупно 464 соби. 

Содржини: 
2 централни ресторана и 5 а ла карт
8 барови бесплатен интернет 
менувачница 
конференциска сала 
21 базен 
теретана 
фитнес центар 
спа центар 
фризер 
паркинг 
лежалки бесплатни / пешкири за плажа со депозит 
2 детски базена, 2 детски игралишта, мини клуб со бар и забава за деца 
одбојка на плажа 
пинг-понг 
4 тениски терена 
анимација со повеќејазични тимови 
Соби: балкон, фен, сеф, клима (15.06-15.09), фрижидер, мини-бар со доплата, сателитска ТВ, телефон.

 *Погодности за лица со попречена мобилност
ценовник