 Акција ГРАТИС +2 се однесува на 2 деца ГРАТИС до 11,99 години во смените :20.12.-27.12.2019 / 03.01.-10.01.2021 / 10.01.-17.01.2021., 31.01.-07.02.2021
 Попуст за рана уплата -10% за резервации направени до 31.11.2020
 Попустот за рана уплата е валиден исклучиво за аранжмани на 7 ноќи (Недела / Недела) Напомена:
HB – Полупансион (Појадок и Вечера) на шведска маса. (во случај во хотелот да престојуваат помалку од 20 лица оброците се послужуваат на база сет мени)
 Деца до 14,99 години во Спа Центар влегуваат во присуство на родител или старател
 Термин за деца во Спа Центар во период 14:00 – 18:00h
 SPA Центар е со ограничен капацитет,задолжително претходна резервација на рецепција за термин
 Организирација за Новогодишна Вечера ќе биде дополнително објавено 


Во цената е вклучено:
 Полупансион (Појадок и Вечера)
 Хотелско Осигурувње
 Користење на Ски Гардеробер (Ски Опрема може да се остави и во Ски Грдеробер во центар)
 Трансфер од Хотел до Центар во период 08:30h-11:00h / 15:00h – 17:00h (на секои 30 минути);
 Користење на Wellness&Spa центар со претходна резервација (Џакузи,Парна Бања,Сауна,Тапидариум,)
 Фитнес Центар
 Детско Катче 
 Baby Cot (со претходна резервација)
 Wi-FI
 Надворешен Паркинг (лимитран број на мест а)
 Сеф во соба


Во цената не е вклучено:
Туристичка Такса – 1 Eur по лице на ден за Возрасни; Деца 7-14,9 години 0,50 Еur по лице на ден; Деца до 6 години ГРАТИС Covid 19 откажување:
Доколку се oткажува резервација поради KOVID 1 9 (пр. Затварање на граници или се ограничува патување кое го наредуваат ограни од власта од Р. Србија или зем ја од која пристигнув а гостинот ) политиката за откажување е следна:
Отказ на резервација може да се направи : до 10 дена-без пеналич; од 10-3 дена - можност за промена на термин до 31.03.2021; од 3-0 дeна се плалатува 80 % од вкупната вредност на резервацијата .
Доколку еден од патниците заболи од Covid -19 со дос тава на позити вен тест се врши промена на термин.