Услови за деца:
 Деца 0 - 2,99 год имаат бесплатен престој
 Деца од 3 – 12 год. со две полноплатежни суми плаќаат 70% од цената доколку користат посебно легло или 50% од цената ако користат заедничко легло
 Детска Недела (17 .01-31 .01 .2020) 2 деца до 11,99 години ГРАТИС во присуство на 2 полноплатежни лица

Во цената е вклучено:
 Ноќевање на база Полупансион (Појадок и Вечера) на база шведска маса
 Неограничено користење на содржините SPA & Wellness ( Затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, Џакузи,  Финска сауна,  инфрацрвена сауна, Руска сауна ,Турско купатило, Тепидариум)
 Фитнес центар
 Паркинг
 Wi-FI

Во цената не е вклучено:
 Mасажа и хамам (потребна е претходна резервација)
 Туристичка такса – по лице од ден - Возрасни 1€; Деца 7-15 год. 0,50€; 0-7 год. не плаќаат туристичка такса
 Хотелско осигурување - 0,25€ по лице од ден (задолжително плаќаат сите гости)
 Игротека за деца