 Бројoт на на соби кои се продаваат со попуст за рана уплата е ограничен.
Наведениот попуст се пресметува на услуга ноќевање.
 Достапна услуга ВВ – ноќевање со појадок,за сите наведени датуми со намалување на 10€ по лице по ноќевање.
 Бројoт на на соби кои се продаваат со попуст за рана уплата е ограничен. Наведенио т попуст се пресметува на услуга ноќевање.
 Минимум лица за резервација во Family и Deluxe соби: 3
 Максимум капацитет во Family соби : 6 лица; Maксимален капаците во Deluxe соби: 4 лица  


Во цената е вклучено:
 Сместување на база Полупансион (Појадок и Вечера)
 Специјална Божиќна Вечера (25.12.2020, 07.01.20 21.)
 Неограничено користистење на Spa & Wellness центар на1.800m2: затворен базен со димензии 18x9m, Релакс зона, Сауна свет - инфраред сауна, финска сауна, руска бања,  шок туш, хамам, солено -ледена соба, kneipp, надворешен базен и џакузи со топла вода, фитнес Центар.
 Wi-Fi
 Ски Гардеробер
 Специјална програма за деца 3 -12 год. – дневна програма - анимација со професионални аниматори во детски клуб.

Во цената не е вклучено(задолжително плажање при резервација):
 Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни;0,50€ по лице на ден за деца 7 -15 год; деца 0 - 7 год.не плаќаат

Доплати за деца и дополнителни легла:
 Дете 0-2 години ГРАТИС ,бесплатно користење на Baby Cot (на барање)
 Дете 2-7 години на заеднички лежај доплата 49€ по ноќевање
 Дете 2-11,99 години на посебно легло доплата 69 € по ноќевање
 Доплата за дополнително легло во Superior+, Family и Deluxe соба изнесува 69 € по ноќевање. Доплата на лице место (опционално):
 Јога, Пилатес, Аеробик, Аквабajк, Персонален Тренинг, Фитнес Тренинг.
 Надворешен Паркинг Доплата на лице место (опционално).
 Ски училиште – од 6 или 5 дена ,часови во група од 5 ученици
 6 дена, 4h настава дневно, 192€ 5 дена, 2h настава дневно, цена 115€