 Цените се изразени во € по лице по ноќевање во Superior,De Luxe и F amily соби.
 Цените се изразени и во € по апартман по ноќевање за One bedroom suite и Two Bedroom suite и вклучуваат HB услуга за 2 лица.
 За секое дополнително лице се доплаќа за HB: 12€ по лице по ноќевање за возрасно лице и 6€ по лице за деца.


Во цената е вклучено:
 Сместување на база Полупансион (Појадок и Вечера)
 Неограничено користење на Spa & Wellness центар:Затворен базен и Џакузи, Релакс Зона -Тапидариум,Топли Клупи, Сауна Свет-Борова Сауна,  Сауна со сено ,Финска Сауна, Парна Бања , Шок Туш, Солено -ледена Соба, Ледена Фонтана, Надворешен Базен, Фитнес Центар .
 Wi-Fi
 Korišćenje skijašnice

Цената не вклучува (Задолжително плаќање при резервација):
 Туристичка такса 1 € по лице на ден за возрасни; 0,50€ по лице на ден за деца 7 -15 год; деца 0 - 7 год.не плаќаат

Услови за Gorski Hotel & Spa ****
 Дете од 2 -11,99 години ГРА ТИС сместување
 Дете 2-11,99 години во Superior Single соба – во пристуство на 1 полноплатежно лице - Доплата за 1 дете 36€ по ноќевање.
Возрасно лице плаќа цена за еднокревет на соба.
 Дете 2-11,99 години во Superior Single соба – во присуство на 1 полноплатежно лице. Доплата за 2 деца изнесува 36€ за едно дете 6 € за второ дете,по ноќевање. Возрасно лице плаќа цена за еднокреветна соба.
 Дете 2-11,99 годино во Superior / De Luxe соба – во присуство на 2 полноплатежни лица едно 1 дете доплата 36 € по ноќевање.
 Family соба – во присуство на 2 полноплатежни лица едно дет е 2 -11,99 години – доплата од 36€ по ноќевање,второ дет е 2 -11,99 години во износ од 6 € по ноќевање.
 Трето возрасно лице во Superior / De Luxe / Family соби – доплат а 42€ по ноќевање. 

Цена не вклучува (не е задолжително):
 Подземна Гаража
 Надворешен Паркинг