Во цената е вклучено:
 Полупансион (Појадок и Вечера) на база шведска маса
 W i-F i низ цел хотел
 Користење на Spa Wellness центар (Внатрешен Базен и Џакузи)

Во вкупната цена не е вклучено:
 Туристичка такса: Возрасни 1€ , Деца 0 -7 години - Бесплатно ; 7 -15 год. Плаќаат 0,50€ , деца од 15 год. плаќаат како возрасен
 Хотелско Осигурување: Возрасен 0,50€ , Деца 0 –4 год.-Бесплатно; Деца од 4-15 год.0,25€
 Паркинг 5€

Дочек на Нова Година:
 Свечена вечера со музички програм на 31.12 2020 - 80 EUR по лице 
 Деца 0-6,99 години не плаќат за свечена вечера
 Деца од 7-13,99 години плаќат 50% од цената на возрасен. 

Пијалоците не се вклучени за време на вечерата


Услови за сместување на деца :
 Деца до 4 год. со две полноплатежни суми доколку користи заеднички легло се сместува БЕСПЛАТНО
 Деца од 4 дo 7 год. со две полноплатежни суми доколку користат заедничко легло – Плаќаат 50% oд наведената цена.
 Деца од 4 дo 12 год. со две или една полноплатежни суми , плаќаат 70% oд наведена та цена и користат посебно легло

НАПОМЕНА
 Пријавување во хотел 14:0h / Одјавување во хотелот 10:30
 Ран check in или доцен check out се достапни во зависност од слободниот капацитет и подлежат на доплата.
 Цените се дадени во ЕУР,уплата се врши до денарска противредост 1Еур=62 Денари
 Во хотелот не се дозволува престој на домашни миленици
 Во случај на откажување на резервација поради Covid 19, хотелот го задржува право на наплата на пенали согласно следните услови:
До 14 дена пред пристигнување со доставен PCR тест на име на клиент кој е носител на резервација, нема да бидат наплатени пенали
Од 14 до 0 дена со доставен PCR тест на име на клиент кој е носител на резервација, ќе биде издаден ваучер од страна на хотелот кој ќе може да се користи до 27.12.2021