Приватна песочна плажа, удобни соби, ресторани, бар, детски клуб услога на високо ниво се само дел од одликите на овој хотел.
Локација: Сликовито туристичко подрачје во Кавала, на 1 км од местото Палио (со бројни продавници, таверни, ресторани и барови), 6 км од градот Кавала, 40 км од аеродромот во Кавала.
Хотелот се состои од бунгалови во мала борова шума.
Централна зграда со ресторан и 18 бунгалови.
Хотелот нуди опуштен семеен одмор.
Услуга: Ultra All inclusive Вкупно 125 соби: Single, Dbl, DblBank bad, Family suites SV, Suites SV.
Сите соби се комплетно опремени со клима, телефон, Wi fi, сеф, минибар, TV, фен, прибор за припрема на кафе или чај, балкон.